16.06.2024

🚀 Надводний дрон ULAQ успішно уразив ціль на суходолі | Відео

Турецький надводний безпілотний апарат (дрон) ULAQ під час випробувань успішно уразив ціль розташовану на суходолі. Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони Туреччини на своєму каналі у Twitter. Відпрацювання відбулось на навчаннях DENİZKURDU-2021, що тривають у Туреччині з 25 травня і завершаться 5 червня. Момент пострілу та влучання у ціль зафіксовано з безпілотного літального апарату, що залучали до тренувань:

Проєкт надводного ударного дрону ULAQ представила суднобудівна компанія ARES у жовтні 2020 року.

Роботи над першою безпілотною надводною платформою проводились спільно з компанією турецькою Meteksan Defense.

Надводний дрон ULAQ успішно уразив ціль на суходолі. Момент влучання ракети запущеної ULAQ Стопкадр з відео Міністерства оборони Туреччини

Прототип надводного дрону ULAQ представили у грудні того ж року. Роботи по проєктуванню та доведенню нового судна тривали три роки.

Прототип надводного дрону ULAQ Фото з презентації

Морський дрон створений з композитних матеріалів, керування здійснюється зі спеціального командного центру, який може розташовуватися як на суходолі, так і на морських носіях (корвети, фрегати чи більші кораблі).

Вага морської безпілотної платформи складає 2000 кг, максимальна швидкість – до 35 вузлів, а радіус дії – до 215 морських миль.

Надводний дрон ULAQ успішно уразив ціль на суходолі. Безпілотний апарат ULAQ / 12 лютого 2021 року / Фото: Meteksan Defense

ULAQ оснащується оптико-електронною станцією та радіолокаційною станцією для виявлення та супроводу цілей.

Може управлятися з різних видів платформ – як мобільних на суходолі, так і з кораблів та суден. З озброєння на демонстраційному відео пропонується встановлення різних видів керованих ракет.

12 лютого 2021 року безпілотний надводний апарат серії ULAQ спустили на воду для початку ходових випробувань.

Після завершення ходових випробувань БПА, другим етапом як раз мали стати випробувальні стрільби з встановленого на нього озброєння.

Ілюстрація роботизованого човна ULAQ

Мова йде про чотири керовані ракети Cirit та дві керовані протитанкові ракети великої дальності (до 8 км) UMTAS, що є розробками турецької компанії Roketsan.

Відповідно до завдань дані безпілотники зможуть бути оснащені різними типами корисного навантаження.

Ілюстрація роботизованого човна ULAQ

Також розробники не зупинятимуться на одному типі таких безпілотних апаратів, у найближчому майбутньому можлива поява безпілотних тральників, підводних апаратів, транспортників та ін.