12.10.2024

Кафедра систем керування літальними апаратами

Кафедра систем керування літальними апаратами 

Спеціальність:

173 “Авіоніка”

 Освітня програма: 

СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ ЛІТАЛЬНИМИ АПАРАТАМИ ТА КОМПЛЕКСАМИ (професійна)

СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ ЛІТАЛЬНИМИ АПАРАТАМИ ТА КОМПЛЕКСАМИ (наукова)

1. Авіоніка – це сукупність усіх електронних систем будь-якого літального апарату (літака, вертольота,  ракети, мультикоптера, штучного супутника), необхідних для навігації, керування його рухом та корисним навантаженням.

Освітні програми спеціальності: 173 Авіоніка:

– «Системи керування літальними апаратами та комплексами»,

Кафедрою здійснюється підготовка фахівців освітніх рівнів бакалавр, магістр і доктор філософії.

Кваліфікація наших випускників дозволяє:

– працювати в галузі виробництва та експлуатації засобів керування рухом, навігації та орієнтації рухомих об’єктів;

– розробляти прикладне програмне забезпечення та програмні засоби сучасних вбудованих процесорних систем (мікроконтролерів);

– працювати в галузі виробництва сенсорів, засобів та систем навігації що входять , в тому числі, до складу смартфонів, планшетів та інших портативних пристроїв;

– здійснювати розробку, проектування, дослідження та експлуатацію новітніх систем керування рухомими об’єктами.

2. Випускники кафедри працюють дослідниками, інженерами-конструкторами, інженерами-програмістами, фахівцями зі створення та експлуатації ракетно-космічної, авіаційної та спеціальної техніки у провідних українських та закордонних компаніях і університетах:

КП «ДержККБ «ЛУЧ»; Казенне підприємство спеціального приладобудування «АРСЕНАЛ»; ТОВ «Прогрестех-Україна»; Авіаційний науково-технічний комплекс “Антонов”; Філія ДП ім. О.К.Антонова “Серійний завод “Антонов“ (Авіант); науково-виробниче об’єднання “Київприлад”;

в установах НАН України; The Boeing Company; Deutsche Lufthansa AG; Infineon Technologies; École centrale de Lyon.

на малих підприємствах, що займаються проектуванням та виробництвом літальних апаратів, радіоелектронної техніки та автоматизованих систем, дизайном, електронною картографією та ін.

3. Сучасна науково-технічна база кафедри, застосування передових технологій навчання дає можливість здійснювати підготовку фахівців на високому світовому рівні, поєднуючи навчання з проведенням спільних наукових досліджень з провідними навчальними закладами і науковими організаціями Німеччини, Франції, Іспанії, Польщі, Китаю, Туреччини та інших країн.

Високий рівень підготовки забезпечують доктори та кандидати наук, провідні спеціалісти підприємств.

Працює програма подвійного диплому. Діють програми обміну та стажування за кордоном. Для кращих студентів встановлені додаткові особисті та іменні стипендії. Іногородні студенти забезпечуються гуртожитком. Усі випускники кафедри мають можливість працевлаштування за спеціальністю.

Під час навчання студентська молодь активно працює в гуртках та об’єднаннях аерокосмічного напряму:  авіаційної інженерії, ракетно-космічної інженерії, робототехнічної інженерії, зі створення дронів  і дрон-рейсингу та інші.

Можливість відчути себе інженером конструктором:✈  МІГ-23 ✈ АН24Т  🚁  МІ 2.

4. Однією з найбільш динамічних і перспективних у світі є галузь авіаційно-космічних та інформаційних технологій. Лише декілька країн у світі конструюють та виробляють власні літаки та ракетно-космічну техніку, і Україна є однією з них.

Вступивши на нашу спеціальність, ти зможеш стати фахівцем у провідній галузі науки і техніки. Поєднання глибокої фундаментальної підготовки вивченням сучасних технологій дасть змогу працювати у всесвітньо відомих вітчизняних та закордонних компаніях.