🚀 ТУРБОРЕАКТИВНИЙ ДВИГУН

Конструкцію першого у світі двоконтурного турбореактивного двигуна розробив у 1939-1941 роках українець Архип Люлька (народився у 1908 році у с. Саварка Київської області. Закінчив Київський політехнічний інститут, працював у Харківському авіаційному інституті. З 1946 року — генеральний конструктор авіаційних двигунів. Батько радянської військової реактивної авіації. Його двигун і досі працює на наймасовішому радянському багатоцільовому винищувачі Су-27, а розроблені ним технології та патенти широко використовуються у всіх галузях світового авіабудування. Двигуни Люльки використовувалися для радянської місячної програми, та в програмі радянського космічного корабля багаторазового використання.

Олександр Іванішин