19.06.2024

🚀 Безпілотник, який є на озброєнні в ЗСУ, вразив ціль з рекордної відстані | 🎬 Відео

Турецькому безпілотнику Bayraktar TB-2 вдалося вразити морську ціль з рекордної відстані. Це сталося у ході військових навчань Mavi Vatan-2021 в Егейському та Середземному морях.

Джерело: Daily Sabah

Про це заявили у Міністерстві національної оборони. Там підкреслили, що мовиться про “максимальну відстань, з будь-коли раніше досягнутих”.

Стрільби під час навчань Mavi Vatan-2021 пройшло успішно. Безпілотник Bayraktar TB-2 вразив надводну ціль у Східному Середземномор’ї з високою точністю.

Рекордний постріл турецького безпілотника: дивіться відео

Зауважимо, що при цьому також використовували ракету турецької розробки MAM-L з лазерним наведенням. Відео з’явилося на офіційному твітері Міноборони країни.

Що варто знати про Bayraktar TB-2

  • Це турецький ударний безпілотник нового покоління. Його експлуатують протягом 6 років.
  • Цікаво, що з турецької мови Bayraktar TB2 перекладається як “прапороносець”.
  • Дрон вже встиг показати себе у боях, зокрема – у Нагірному Карабасі.
  • Такі безпілотники можуть нести керовані протитанкові ракети та авіаційні бомби.
  • Разом з високоточним ракетним озброєнням вони здатні знищувати бронетехніку та морські цілі ворога.

Bayraktar у ЗСУ: коротко

Безпілотники Bayraktar TB-2 є на озброєнні ЗСУ. Про закупівлю 6 таких апаратів Україна та Туреччина домовилися ще у 2018 році. Відповідну угоду сторони підписали вже у січні 2019 року. Крім цього, восени 2020 року генеральний директор “Укрспецекспорту” Вадим Ноздря  Україна придбає у Туреччини 48 ударних безпілотників заявив, що Україна має намір придбати у Туреччини ще 48 безпілотників Bayraktar TB2.