16.06.2024

🚀 ВЧЕНІ З США ЗНАЙШЛИ ІДЕАЛЬНЕ МІСЦЕ ДЛЯ КОЛОНІЗАЦІЇ МАРСУ

Вчені з США знайшли район на Марсі, де можливо побудувати просторий, теплий та захищений від метеоритів і радіації прихисток для колоністів.

Про це повідомляє Life Science.

Вчені заявляють, що майбутнім колоністам доведеться працювати в умовах постійної загрози для життя. І якщо проблему води, їжі й кисню NASA навчилося вирішувати, то з радіацією – складніше. Повністю убезпечити від неї житлові модулі непросто.

Науковці для створення безпечного житла пропонують використовувати особливості ландшафту самого Марса. А саме – будувати колонію на рівнині Еллада, найглибшої низовини планети.

“У неї є низка переваг. По-перше, відносно низький рівень радіації через більш щільний шар атмосфери – на 50% менше, ніж на височинах. А по-друге, на північному сході рівнини розташована Адріатична гора – згаслий вулкан з численними порожнинами, утвореними через лаву, що нерівномірно застигла”, – заявляють вчені.

Науковці розрахували, що, живучи всередині цих отворів, колоністи отримуватимуть лише 61,64 мкЗв / день, стільки ж, якби кілька разів на день робили знімок зубів. А це в п’ять разів менше, ніж на поверхні рівнини.

“Також вони захистять від мікрометеоритів, коливань температури й потенційно небезпечних речовин у марсіанській пилюці”, – вважають вчені.