16.06.2024

🚀 Ракета «Блискавка»: проведено стендові випробування двигуна | 🎬 Відео

Державним підприємством «Івченко-Прогрес» проведено стендові випробування прототипу двигуна до надзвукової ракети «Блискавка».

Про це інформує Мілітарний з посиланням на коментар Генерального конструктора держпідприємства Ігоря Кравченко.

Державне конструкторське бюро «Південне» вже захистило авантпроєкт надзвукової авіаційної керованої ракети.

Захист авантпроєкту нової надзвукової авіаційної ракети під назвою «Блискавка» перед комісією Міністерства оборони України відбувся минулого року.

— Над напрямком надзвукової ракети ми дуже плідно працюємо з КБ «Південне». У цьому сенсі маємо гарний доробок і вже випробували прототип двигуна на ракету у себе на стендах, – розказав Ігор Кравченко.

У разі прояву зацікавленості проєктом з боку Міністерства оборони України роботи над ракетою можуть бути продовжені у вигляді відкриття дослідно-конструкторської роботи.

З нашого боку, я впевнений, що затримки не буде. Створення проєкту «Блискавка», як першого пілотного проєкту, це відпрацювання певних технологічних рішень. Проєкт гідний, і я вважаю, що нашій державі він під силу. І щодо фінансової складової, ціни на таку продукцію цілком помірні, тому ми матимемо своє, а не купуватимемо, – додав Генеральний конструктор ДП «Івченко-Прогрес».

Презентація концепції надзвукової авіаційної керованої ракети «Блискавка» відбулась на міжнародній виставці озброєнь та військової техніки «Зброя та безпека-2019».

Ракета «Блискавка»: проведено стендові випробування двигуна. Концепт ракети “Блискавка” від КБ “Південне”

Головним розробником нової ракети є Державне конструкторське бюро «Південне», ДП «Івченко-Прогрес» виступає партнером та займається розробкою двигуна для ракети.

В якості платформи-носія пропонуються літаки типу Су-27 (після проведення модернізації) та Су-24М, які перебувають на озброєнні Повітряних сил України, а також у перспективі інші типи бойових літаків, що будуть прийняті на озброєння.