27.05.2024

🚀 У «Південному» розповіли, на якому етапі створення космічного апарату «Січ-2-1»

Створення космічного апарату «Січ-2-1», запуск якого заплановано на цей рік, просувається за затвердженим графіком.

Про це йшлося на технічній нараді головних конструкторів у конструкторському бюро «Південне», повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу КБ.

Зазначають, що у технічній нараді щодо невідкладних питань готовності КА «Січ-2-1» до запуску у 2021 р. під головуванням Голови Державного космічного агентства Володимира Тафтая взяли участь представники підприємств кооперації співвиконавців: НВП «Хартрон-АРКОС ЛТД», НВП «Хартрон-ЮКОМ», КП СПБ «Арсенал», НВП «ДП «ЗАО НДІРВ», ДНДП «КОНЕКС», а також представники Національного центру управління та випробувань космічних засобів, Мінстратегпрому та ПГЗ-ДКАУ.

Заслухавши і обговоривши доповіді та виступи учасників засідання про поточний стан робіт, відзначили, що роботи виконують у повному обсязі та згідно з затвердженим Генеральним графіком завершення створення космічної системи «Січ-2-1».

Також було обговорено питання забезпечення поточного фінансування робіт за проєктом «Січ-2-1». Враховуючи необхідні строки авансування пускових послуг, технічна нарада головних конструкторів звернулася до ДКА та Мінстратегпрому з проханням докласти всіх зусиль до найскорішого підписання Постанови КМУ про деякі питання створення космічної системи «Січ-2-1».

Щодо готовності космічного апарата «Січ-2-1», на цей час ДП «КБ «Південне» разом з кооперацією співвиконавців вже виконали такі роботи: розробили конструкторську документацію; провели автономні відпрацювання підсистем; виготовили габаритно-динамічний макет та провели статичні і динамічні випробування конструкцій КА; виготовили та закупили складові частини КА вітчизняного й іноземного виробництва; зібрали льотну модель; виконали 75 % робіт за програмою електрорадіотехнічних випробувань.

Як повідомляв Укрінформ, 1 лютого на нараді, присвяченій створенню українських космічних апаратів, віцепрем’єр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський заявив про необхідність якнайшвидшого створення українських космічних апаратів дистанційного зондування Землі з високою роздільною здатністю. Він акцентував, зокрема, на прискоренні виконання завдання Президента щодо виведення на навколоземну орбіту космічного апарата дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) “Січ 2-30 (2-1)”. За його словами, наявність космічних апаратів ДЗЗ не лише сприятиме вирішенню широкого спектра завдань в інтересах як економіки, так і силових структур, а й дасть змогу зекономити бюджетні кошти, які нині витрачаються на закупівлю подібних послуг за кордоном.