19.06.2024

🚀 Компанія українського підприємця отримала контракт NASA на 93,3 млн доларів

Компанія Firefly Aerospace, виробник економічно ефективних ракет-носіїв, космічних апаратів та постачальник сервісів, отримала від NASA контракт на суму в $93,3 млн.

Вона доставлятиме десять науково-технічних пристроїв до Моря Криз на Місяці в межах програми NASA “Артеміда”. Посадковий апарат Firefly “Blue Ghost” доставить вантаж на поверхню Місяця у 2023 році.

“Цей контракт є підтвердженням довіри до Firefly, її команди, та місії компанії стати універсальним постачальником космічних послуг широкого спектру”, – сказав Макс Поляков, засновник Noosphere Ventures та головний інвестор Firefly.

“Надзвичайно приємно знати, що NASA визнало винятковий талант команди, яку ми зібрали у Firefly. Нещодавно призначені члени правління, що мають досвід роботи на найвищому рівні в уряді США, забезпечать подальше зміцнення компанії. Це визначний час для нас”, – додав він.

Команда Firefly налічує 330 аерокосмічних фахівців, що оперують обладнанням вартістю 100 мільйонів доларів. Все це для того, щоб забезпечити і підтримувати статус лідера в космічній індустрії.

Blue Ghost (названий на честь рідкісного світлячка Phausis reticulata) забезпечить всі етапи доставки корисного навантаження: транзит до Місяця, вихід на місячну орбіту та доставку на поверхню. Вся місія має бути завершена за один місячний день, що триває близько 14 земних днів. На додаток до корисного вантажу від NASA апарат перевезе ще понад 50 кг комерційного вантажу.

Firefly займається розробкою та тестуванням Blue Ghost на власних виробничих потужностях у Сідар-Парк, Техас, розташованих приблизно в 30-ти хвилинах на північ від Остіна.

* * *

Про Firefly Aerospace

Firefly Aerospace розробляє сімейство ракет-носіїв, космічних апаратів та послуг, що забезпечують найкращу в галузі доступність, зручність і надійність. Ракети-носії Firefly використовують загальнодоступні технології, виробничу інфраструктуру і можливості запуску, пропонуючи рішення для запуску на низьку навколоземну орбіту з вантажопідйомністю до десяти тонн за найвигіднішою ціною за кілограм у класі малих ракет.

У поєднанні з космічними апаратами Firefly, такими як Space Utility Vehicle і Genesis Lander, компанія надає космічній галузі універсальне рішення для місій на поверхню Місяця та за його межі. Штаб-квартира Firefly розташована в Сідар Парк, штат Техас, США.