27.05.2024

❗️ COVID: Інформація

Для керівників закладів вищої освіти на період підйому захворюваності на грип, ГРВІ та коронавірусної інфекції

На період підйому захворюваності на грип, ГРВІ та коронавірусної інфекції керівництво закладів повинно забезпечити  проведенням протиепідемічних заходів:

І. Профілактичні заходи (щоденно)

  1. Довести до відома студентів та працівників інформацію про необхідність студентам та працівникам залишатися вдома або в ізоляторі гуртожитку при виявленні ознак ГРВІ навіть у легкій формі.
  2. Оперативне виявлення та ізоляцію студентів з ознаками ГРВІ шляхом організації “фільтрів”, при необхідності – термометрії.
  3. Опрацювати схеми ізоляції студентів з ознаками ГРВІ, виявлених у ході навчання та проживання.
  4. Навчити педагогічний склад основним профілактичним заходам, правилам респіраторної гігієни та протиепідемічним заходам по виявленню в процесі навчання студентів з ознаками грипу та ГРВІ, проінструктувати викладачів про заходи ізоляції.
  5. При приїзді студентів та працівників з територій уражених короновірусом рекомендована самоізоляція на 14 діб та інформувати відповідні заклади охорони здоров’я.

ІІ. Заходи в закритих приміщеннях (щоденно)

  1. Забезпечити в закладі дотримання температурного режиму, режимів провітрювання та прибирання приміщень відповідно до розроблених графіків.
  2. Забезпечити наявність дозаторів з миючими та дезінфікуючими засобами, одноразових рушників або електрорушників, наявність інформаційних матеріалів для співробітників та студентів по профілактиці грипу та ГРВІ.
  3. Забезпечити дотримання особистої гігієни студентами, ретельно мити руки з милом після відвідування громадських місць, після повернення додому, після відвідин санітарних кімнат і перед прийомом їжі.

ІІІ. Протиепідемічні заходи (при виявленні хворих)

При виявленні студента з ознаками ГРВІ, студент  негайно повинен направлятися в ізолятор медичного пункту або ізолятор гуртожитку, кімната провітрюватись, парти в аудиторіях, дверні ручки, рукомийник оброблятись дезінфікуючими засобами, проводити вологе прибирання та, при можливості, кварцування приміщення. Обробка ізолятора проводиться після звільнення його від захворівшого студента

IV. При погіршенні епідемічної ситуації

У період підйому захворюваності на грип та ГРВІ уникати місць масового скупчення людей, при необхідності відвідування багатолюдних місць намагатися дотримуватися дистанції в 1,5 м і більше, дотримуватись правил респіраторної гігієни, при ознаках захворювання звертатись за медичною допомогою (телефон).

V. При зростанні захворюваності в колективах ВНЗ

При зростанні захворюваності на грип та ГРВІ керівництво закладів вищої освіти з метою переривання циркуляції респіраторних вірусів серед студентів і недопущення формування масових вогнищ грипу та ГРВІ в ВНЗ, повинно забезпечити своєчасне введення обмежувальних заходів, в тому числі призупинення навчального процесу в ВНЗ та забезпечення дистанційного навчання, скасування масових культурних і спортивних заходів.